0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

 

 

 

تجهیزات ایمنی مجموعه وسایلی است که برای محافظت از زندگی و جلوگیری از خطرات و تلفات مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، تجهیزات ایمنی حفاظتی است که توسط افراد برای جلوگیری و به حداقل رساندن شرایط تهدید کننده در محیط، صدمات جدی و آسیب های ناشی از حوادث مختلف در زندگی روزمره استفاده می گردد.
هر فعالیتی خطرات خاص خود را به دنبال دارد.عقل حکم می کند که در برابر خطرات و آسیب های ناشی از حوادث مختلف از خود محافظت کند.با ایجاد و تولید تجهیزات ایمنی، تا حد زیادی توانسته اند انسان را از این آسیب ها مصون نگه دارند
داشتن تجهیزات ایمنی مناسب در تضمین سلامت کارگران در محل کار اهمیت زیادی دارد. چرا که این تجهیزات به منظور محافظت از کارگران در برابر خطرات بهداشتی یا ایمنی در محل کار طراحی شده اند. با استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب، کارگران می توانند حوادث قابل پیشگیری که سالانه در محل های کار اتفاق می افتد را تا حد الامکان کاهش دهند.
از جمله خطرات تهدیدکننده در محیط کار؛ می توان به وجود انواع خطرات شیمیایی، رادیولوژیکی، فیزیکی، الکتریکی، مکانیکی، بیولوژیکی و سایر خطرات دیگر با ویژگی هایی
چون خورندگی، سوزانندگی، برندگی، سرطان زایی، سمیت و .... اشاره کرد که سلامت کارگران و سایر افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین در شناسایی خطرات و پیشگیری از آن،داشتن وسایل ایمنی مرتبط دارای اهمیت بسیاری می باشد از این رو تجهیزات ایمنی نه تنها فعالیت های انسانی را محدود نمی کنند بلکه افراد می توانند با خیال آسوده و با تمرکز بیشتر به کار خود بپردازند. 
این امر باعث شده تا رعایت صحیح اصول ایمنی برای حذف و کاهش خطرات در لیست اولویت های مشاغل قرار گیرد. چرا که ایجاد محیطی ایمن در کار از وظایف اصلی مدیران است و کارفرمایان باید بدون داشتن تجهیزات ایمنی به افراد اجازه شروع کار را ندهند.افراد  باید اطلاعات کافی داشته باشند که از چه وسایلی جهت حفاظت از خود در محیط کار استفاده کنند، چه تجهیزاتی برای شغل آن ها با این هدف تولید شده و این وسایل را باید با چه خصوصیاتی تهیه کنند. 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا